Akceptacja wieku – problem wielu kobiet

Akceptacja wieku – problem wielu kobiet

Lata mijają, a coraz większej grupie kobiet ciężko zaakceptować kolejną zmarszczkę, czy świeczkę na torcie. Wiele osób marzy o wiecznej młodości. Niestety, ciężko oszukać czas. Kobiety mają ogromne problemy z akceptacją własnego wyglądu. Przemijający czas sprawia, że kobiece ciała ulegają zmianą, tracą jędrność i witalność. To z kolei powoduje, że na ulicach widzimy coraz mniej uśmiechniętych, dojrzałych pań.

Brak akceptacji siebie, czyli co mogę zrobić, aby było lepiej?

Kobiety nieakceptujące swojego wieku, mają trzy wyjścia. Mogą tkwić w rosnącym z roku na rok smutku, pozbawiając się radości życia i chęci realizowania marzeń i celów. Czas biegnie – nie da się go zatrzymać. Jeśli nie potrafimy tego zrozumieć i zaakceptować, a wpływa to w ogromny sposób na nasze samopoczucie, bardzo często dopada nas choroba – depresja.

Drugimi wyjściem z rozwiązania jest rozmowa z psychologiem. Kto bardziej nas zrozumie niż druga, doświadczona, mądra kobieta? Polecamy szukać rozwiązań w placówkach, gdzie nie jednej kobiecie udało się pomóc.

Jeśli czujemy, że mamy coraz większy problem z tolerancją siebie, warto zacząć działać już dziś. Jest wiele metod, które pozwalają na akceptację wieku, w którym jesteśmy. Czasami wystarczy odkryć nieodkrytą do tej pory pasję albo przestać porównywać się z innymi, aby ponownie pokochać codzienność.

Czemu nie akceptujemy wieku?

W społeczeństwie tkwi przekonanie, że młodzi mają łatwiej, a tylko piękne kobiety mogą osiągać sukcesy i dokonywać niemożliwego. Mimo że wokół siebie mamy pełno widocznych przykładów osób, które z biegiem lat nadal są piękne, aktywne, pełne wdzięku i radości – trudno nam w to uwierzyć.

Starość kojarzy nam się ze smutkiem i bezsilnością. Niesłusznie! Badania dowodzą, że to właśnie osoby na emeryturze czują się najbardziej szczęśliwe i wolne. Tylko od nas zależy nasze poczucie zadowolenia z życia. Możemy opłakiwać do poduszki kolejne urodziny, a możemy też hucznie świętować i opijać nasze jubileusze.

Kobieto, bądź szczęśliwa!

Popatrz na siebie w lustro. Czy widzisz swoje piękno? Jeśli nie to warto podnieść własną samoocenę. Tylko kobiety, które pokochały siebie  i odkryły potencjał życia, mimo upływających lat, są w stanie zaakceptować swój wiek.