Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

Prostowanie keratynowe włosów to zabieg, który pojawił się na polskim rynku już kilka lat temu. Początkowo można go było przeprowadzić tylko w najlepszych salonach, dziś jest ogólnodostępny, a nawet możliwy do samodzielnego przeprowadzenia w domu. Jakie efekty daje keratynowe prostowanie włosów, na jakich włosach sprawdzi się najlepiej, ile kosztuje zabieg i jak długo otrzymują się jego efekty?

Keratynowe prostowanie włosów – na czym polega?

Prostowanie keratynowe włosów to profesjonalny zabieg fryzjerski przeprowadzany z zastosowaniem dedykowanego zestawu kosmetyków. Najważniejszym z nich jest oczywiście preparat z keratyną, który – po umyciu włosów specjalnym szamponem – nakłada się na kosmyki, a następnie zostawia do częściowego wchłonięcia. Kolejnym krokiem jest wysuszenie włosów z zastosowaniem chłodnego nawiewu i prostowanie ich przy pomocy prostownicy rozgrzanej do 230 stopni Celsjusza.

Efektem zabiegu są proste, lśniące włosy o idealnie gładkiej strukturze. Iście instagramowy wygląd włosów jest dość trwały, przy czym z czasem staje się mniej spektakularny. Zależy to od rodzaju i kondycji włosów, pielęgnacji podtrzymującej efekt (po keratynowym prostowaniu należy używać dedykowanych kosmetyków z serii), jak również od tego, jak często włosy są poddawane myciu. Przeciętnie efekty keratynowego prostowania włosów utrzymują się od 2 do 3 miesięcy.

Ile kosztuje keratynowe prostowanie włosów?

Koszt keratynowego prostowania włosów jest zależny od salonu i preparatów, z zastosowaniem których wykonywany jest zabieg. Ważna jest też sama długość włosów, które mają zostać wyprostowane tą metodą. Obecnie koszt usługi wynosi ok. 300-500 zł. Część fryzjerek oferuje swoim stałym klientkom keratynowe prostowanie włosów w promocyjnej cenie – warto o to pytać w ulubionym salonie fryzjerskim.

Decydując się na keratynowe prostowanie włosów, należy wziąć pod uwagę wiarygodność salonu, a także to, czy pracuje on na renomowanych i przede wszystkim oryginalnych preparatach. W okresie największego boomu na prostowanie włosów keratyną na rynku było dostępnych wiele podróbek, które nie dawały tak spektakularnego efektu jak oryginalne preparaty.

Prostowanie keratynowe włosów nie jest zabiegiem pielęgnacyjnym

Przez występowanie keratyny w nazwie zabiegu, wiele osób wyobraża sobie, że ma on charakter stricte pielęgnacyjny. Choć keratynowe prostowanie włosów nie niszczy ich tak, jak codzienne zabiegi przy pomocy prostownicy, nie sprawi jednak, że ich struktura stanie się zdrowsza. Zabieg ten należy traktować jako łagodniejszy, mniej inwazyjny sposób wygładzenia włosów niż codzienne poddawanie ich wpływowi wysokiej temperatury prostownicy.

Zabieg keratynowego prostowania włosów najlepiej sprawdzi się na włosach, które mają tendencję do puszenia się i jednocześnie nie są wysokoporowate ani bardzo kręcone. Włosy mające skłonność do kręcenia się, które mają rozchyloną łuskę, zareagują na keratynowe prostowanie włosów krótkotrwałym efektem wizualnym. Posiadaczki włosów kręconych, które liczą na to, że po zabiegu ich fryzura będzie przypominać idealnie gładką taflę, prawdopodobnie się zawiodą.

Jeśli masz kręcone lub zniszczone włosy i szukasz sposobu na poprawę ich kondycji, koniecznie sprawdź, co oferuje sauna na włosy. Dzięki temu zabiegowi w szybki i tani sposób zadbasz o wygląd wymagających włosów.