Dieta dla par – czy warto?

Zazwyczaj dieta jest przewidywana na jedną osobę. A co wtedy, kiedy musisz zadbać nie tylko o posiłek dla siebie, ale także dla swojej drugiej połówki? Zdecydujcie się na dietę dla par! Nic Was tak nie zmotywuje jak wsparcie bliskiej osoby. Realizując wasz wspólny cel, na pewno szybciej go osiągnięcie. Jeśli zatem oboje chcecie schudnąć lub zwiększyć masę ciała, spróbujcie diety dla par i cieszcie się smacznymi posiłkami we dwoje! Wspólne przygotowywanie i spożywanie posiłków, wzajemne wsparcie i aktywne spędzanie wspólnego czasu – to tylko niektóre z zalet, jakie daje dieta dla par. 

Czy to działa?

Badania wykazują, że zmiana nawyku u jednego z partnerów, motywuje drugiego do podjęcia analogicznych kroków. Wynika z tego, że chcąc wprowadzić poprawki do życia, łatwiej jest zrobić to z kimś u boku.

Dzielenie się swoimi obawami i sukcesami, wzloty i upadki, łzy szczęścia i bezsilności – to wszystko to część drogi, którą pokonujemy, by osiągnąć wymarzony cel.

Dietę możesz kupić online lub spotkać się osobiście z dietetykiem. Dieta dla par poznań będzie świetna dla osób mieszkających w Poznaniu.

Jakie są zalety diety dla dwojga?

Dieta dla dwojga to świetne rozwiązanie dla pary, która mieszka ze sobą i ma wspólny cel: jeść zdrowo, różnorodnie i tak, aby zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Wspólne planowanie posiłków i gotowanie nie tylko umacnia relację, ale ma także szereg innych zalet.

  • Krótszy czas gotowania – posiłki dla par składają się z tych samych produktów (różnią się jedynie wielkością porcji). 
  • Nic się nie marnuje – dieta będzie ułożona pod waszą kaloryczność, więc nikt nie będzie głodny i nie będzie też zmarnowanego jedzenia.
  • Oszczędność czasu – przygotowanie wspólnych posiłków, sprawia, że oszczędzacie czas spędzony na planowaniu, robieniu zakupów i gotowaniu.
  • Wzajemna motywacja – nawzajem możecie pilnować swoich nawyków żywieniowych.
  • Wspólne osiąganie sukcesu – osiągnięcie zamierzonych efektów będzie waszym wspólnym sukcesem i okazją do świętowania.

Włącz do swoich przyzwyczajeń wspólny ruch

Warto obok zmiany sposobu odżywiania, dołączyć do codziennej rutyny dodatkową dawkę ruchu. Być może wspólna dieta będzie dla Ciebie okazją do wyciągania drugiej osoby na częstsze spacery, wspólny basen albo wycieczki rowerowe? Zasłanianie się brakiem czasu okazuje się w wielu przypadkach nie do końca prawdziwe. Zawsze możesz zrezygnować z czasu spędzanego zwykle przed telewizorem, komputerem czy z telefonem w ręku, albo zamienić spotkania przy kawie czy wspólnej kolacji na aktywność fizyczną. Umiarkowany wysiłek fizyczny pozwala ciału się odprężyć, zwiększa wydzielanie endorfin, czyli hormonów szczęścia.