Hoker kosmetyczny – kiedy jest potrzebny w salonie urody?

Z powodu rosnącej inflacji, a także wysokiego kursu dolara, ceny mebli fryzjerskich i kosmetycznych w zaledwie kilka miesięcy wzrosły o ponad 50%. To spory problem dla osób, które miały ustalony budżet na meble do swojego salonu, a dziś nie stać ich na zakup niezbędnego wyposażenia. Co zrobić, gdy wymarzony fotel fryzjerski lub do wizażu podrożał o połowę? To proste: kup zamiast niego hoker kosmetyczny.

Czym jest hoker kosmetyczny?

Hokery kosmetyczne to tego rodzaju meble, które wizualnie mogą bardzo przypominać fotele fryzjerskie lub krzesła do manicure. Zwykle mają wygodne, tapicerowane skórą ekologiczną siedzisko wraz ze stabilnym oparciem i podłokietnikami. Większość hokerów ma chromowaną podstawę typu dysk, ale zdarzają się także takie z podstawą czarną lub złotą. Dobry hoker kosmetyczny może kosztować 400-500 zł, podczas gdy ceny foteli fryzjerskich zaczynają się obecnie od ok. 1000 zł i w tej cenie dostępnych jest naprawdę niewiele modeli.

Skąd tak niska cena hokerów kosmetycznych? To proste: są one dużo lżejsze od foteli fryzjerskich, przez co ich transport z Chin jest po prostu tańszy. Po drugie, siłowniki w podstawach hokerów działają na innej zasadzie – nie są to pompy hydrauliczne, które umożliwiałyby regulację wysokości siedziska wraz z siedzącym klientem. Hokery kosmetyczne mają siłowniki pneumatyczne, czyli takie, jak w popularnych hokerach kuchennych. Oczywiście, nie jest to tak wygodne, jak typowy fotel fryzjerski, ale gdy otrzymałaś właśnie dotację z Urzędu Pracy i we wniosku wpisałaś fotele fryzjerskie, które miały kosztować 800 zł, podczas gdy obecnie ich cena to 1300 zł, z reguły jesteś gotowa na kompromisy.

Jakie zastosowanie mają hokery kosmetyczne?

Hokery kosmetyczne mogą zastąpić nie tylko fotele fryzjerskie. To również dobra opcja do wyposażenia stanowiska manicure lub zastąpienia taboretu kosmetycznego bardziej dekoracyjnym zamiennikiem. Hokery kosmetyczne często mają bardzo ozdobną stylistykę, która zachwyca wielbicielki stylu glamour. Występują w bogatej gamie kolorystycznej, co jest ważną informacją dla tych kosmetyczek i fryzjerek, które chciałyby mieć w swoim salonie meble o innym kolorze tapicerki niż czarny.

Co istotne, część producentów umożliwia zestawienie siedziska z różnymi rodzajami podstawy. Dzięki temu możesz wybrać podstawę niską (typowo kosmetyczno-fryzjerską), na kółkach (idealna wersja, gdy potrzebny Ci wygodny taboret kosmetyczny) lub wysoką (świetny wybór, gdy potrzebny Ci tani i wygodny fotel do wizażu lub stylizacji rzęs).

Hoker kosmetyczny na kółkach to interesująca opcja, gdy w swoim salonie fryzjerskim masz niedużo miejsca i jedyna myjnia, na jaką możesz sobie pozwolić, to stacja wolnostojąca składająca się z umywalki i bazy. Wówczas mobilny hoker fryzjerski ułatwi Ci mycie głowy klientki. Nie będzie też zajmował dużo miejsca w salonie.

Zainteresował Cię temat hokerów fryzjerskich i kosmetycznych? Koniecznie przeczytaj inny nasz artykuł, z którego dowiesz się, czy krzesło reżyserskie w salonie kosmetycznym to dobry wybór.