Jakie witaminy zawiera piwo i co mówią specjaliści o jego spożyciu?

Jakie witaminy zawiera piwo i co mówią specjaliści o jego spożyciu?

Prefabrykowany napój dla mężczyzn jest doskonały dla zdrowia. Według raportów Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych piwo zawiera znaczną liczbę witamin i składników odżywczych. Przeczytaj i sam się przekonaj jakie witaminy zawiera piwo.

Analiza składu

Doniesienia pokazują, że piwo ma bogatą zawartość witamin z grupy B, zwłaszcza witaminy B3 znanej również jako niacyna, przydatnej w zapobieganiu i leczeniu depresji, bólów głowy i wysokiego cholesterolu. Badania wykazały, że 355 ml szklanka piwa zawiera 1,83 miligrama niacyny.

 

Opinia specjalisty

„Zawartość składników odżywczych i witamin w piwie jest podstawą wielu badań przeprowadzonych przez naukowców na całym świecie, którzy chcieli zidentyfikować możliwy korzystny wpływ na organizm, jaki może mieć umiarkowane spożycie piwa. Od zmniejszenia ryzyka chorób układu krążenia po zwiększenie poziomu przeciwutleniacze w organizmie, zawartość składników odżywczych i witamin jest odpowiedzialna za te efekty. Tego rodzaju doniesienia są bardzo ważne zarówno dla środowiska medycznego, jak i dla miłośników piwa, ponieważ są niezbędne, aby mieć jak najwięcej informacji o wartościach odżywczych produktów, które spożywamy ”- powiedział Corina Aurelia Zugravu, prezes Centrum Badań nad Piwem, Zdrowiem i Żywieniem.

Witaminy zawarte w piwie

Oprócz niacyny piwo zawiera także inne witaminy czy składniki odżywcze, takie jak witamina B6, tonik na ośrodkowy układ nerwowy, kwas pantotenowy zwany także witaminą B5, cholinę, flawonoidy i inne witaminy z grupy B, które biorą udział w najważniejszych procesach metabolicznych . ludzkiego ciała. Ilość witamin, które zawiera piwo, według raportów Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych przedstawia poniższa tabela:

Jakie witaminy zawiera piwo na każde 355 ml:

Niacyna (B3): 1,83 mg
Pirydoksyna (B6): 0,164 mg
Kwas panteonowy (B5): 0,146 mg
Tiamina (B1): 0,018 mg
Ryboflawina (B2): 0,089 mg
Cyjanokobalamina (B12): 0,07 mg
Kwas foliowy: 21 mikrogramów
Cholina: 36 mg

Najważniejszy jest umiar

Członkowie Centrum Badań nad Piwa, Zdrowia i Żywienia zwracają uwagę, że umiarkowane spożycie piwa musi być uzupełnione zdrowym trybem życia i odpowiednią dietą. Za umiarkowane przyjmuje się spożycie piwa w ilości 660 ml / dzień dla mężczyzn i 330 ml / dzień dla kobiet, przy stężeniu alkoholu 5%.

Teraz już wiesz jakie witaminy zawiera piwo i to, że jego spożycie w rozsądnych ilościach wcale nie jest takie złe. Zdrowie!

Przeczytaj również: