Krzesła reżyserskie w salonie kosmetycznym – czy warto?

Planujesz otworzyć studio wizażu lub salon stylizacji rzęs i zastanawiasz się, jak wyposażyć stanowisko pracy? Być może widziałaś już na Instagramie i w mediach społecznościowych zdjęcia pięknie zaaranżowanych salonów, w których do obsługi klientek używane są krzesła reżyserskie. Czy to stylowe rozwiązanie jest rzeczywiście dobrym wyborem do salonu kosmetycznego?

Krzesła reżyserskie w salonie urody – jakie mają plusy?

Skąd wzięła się popularność krzeseł reżyserskich w salonach urody? Z pewnością mają w tym swój udział influencerki, które rozsławiły ten rodzaj mebla wśród kosmetyczek i makijażystek. Krzesło reżyserskie z nadrukowanym logo salonu wygląda niezwykle estetycznie i wręcz kojarzy się z celebryckim światem Hollywood. Ale to nie wszystko.

Krzesła reżyserskie mają też inne zalety – są bardzo lekkie, można je szybko złożyć i schować, co jest doskonałą opcją w salonach kosmetycznych i studiach wizażu, w których powierzchnia jest mocno ograniczona. Zwykle krzesła reżyserskie występują w dwóch wariantach wysokości – wysokim i niskim. Do wizażu i usług kosmetycznych częściej wybierane są krzesła reżyserskie wysokie, gdyż dają one optymalny dostęp kosmetyczce do twarzy klientki.

Stelaż krzesła reżyserskiego jest zwykle wykonany z aluminium lub drewna, natomiast tapicerka z mocnej i wytrzymałej tkaniny, którą łatwo utrzymać w czystości. Taki mebel polecany jest zwłaszcza mobilnym kosmetyczkom i wizażystkom, które dojeżdżają do klienta.

Jakie wady ma krzesło reżyserskie w salonie kosmetycznym?

Niestety, choć krzesła reżyserskie to świetny i stylowy gadżet, który zdecydowanie podbił branżę beauty, mają też swoje słabe strony. A właściwie cechy, które z zalet szybko mogą stać się wadami. Krzesło reżyserskie jest lekkie i małe. Ale wyobraź sobie, że przychodzi do Ciebie na makijaż nieco większa klientka, która ma nadwagę. Czy będzie komfortowo czuła się na wysokim, lekkim krześle? No właśnie. Ale to nie koniec. Wysokość krzesła reżyserskiego jest stała – nie możesz jej regulować tak, jak ma to miejsce w fotelach kosmetycznych i do wizażu. Zastanów się, czy w przypadku Twojej pracy nie będzie to sporą niedogodnością.

Jakie krzesło do wizażu do 1000 zł wybrać?

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem krzesła do wizażu lub stylizacji brwi i rzęs, a budżet, w jakim chcesz się zmieścić nie przekracza 1000 zł, pomyśl o kupnie hokera na wysokiej podstawie. Ma on tę przewagę, że umożliwia regulację wysokości siedziska, zwykle w zakresie od ok. 60 cm do ok. 80 cm. Ma też na ogół wbudowaną podpórkę w podstawie, która poprawia komfort siedzenia niższym klientkom. Tego rodzaju mebel może być tapicerowany skórą ekologiczną, przez co będzie łatwiej zmyć z niego pozostałości kosmetyków czy detergentów. Co prawda na takim hokerze nie nadrukujesz loga swojego salonu, ale czy personalizacja mebla to dla Ciebie decydujący aspekt w wyborze foteli do wizażu? Otóż to.

Zainteresował Cię temat krzeseł do wizażu? Sprawdź również nasz artykuł na temat tego, jakie zastosowanie mają hokery kosmetyczne w salonie urody. Zdziwisz się, jak bardzo uniwersalny jest ten mebel.