Ładowarka teleskopowa – dlaczego warto ją mieć?

Ładowarka teleskopowa to bardzo uniwersalny pojazd o zmiennym wysięgu. Znajduje ona swoje zastosowanie w niejednej branży przemysłowej, a także w rolnictwie czy budownictwie. Maszyny te posiadają na wyposażeniu ramię teleskopowe, które służy do podnoszenia i przenoszenia ciężkich towarów. Jednak największym ich plusem jest możliwość zamontowania dodatkowego osprzętu, dzięki czemu mogą pełnić funkcję koparki, żurawia, wózka widłowego czy ciągnika.

Ładowarka teleskopowa – zalety i zastosowanie

Trzy podstawowe zalety to podnoszenie wszelkiego rodzaju ładunków, jednoczesne podnoszenie i przemieszczanie ładunków oraz możliwość pchania i ciągnięcia. Ponadto maszyny wyposażone są w system samopoziomowania, co zapewnia kontrolę i precyzję przy obsłudze wysięgnika, a samo prowadzenie jest komfortowe i bezpieczne, dzięki automatycznej skrzyni biegów i napędowi na 4 koła. Ładowarka teleskopowa zaopatrzona w przegubowy system skrętu zapewnia odpowiednią widoczność podczas podnoszenia i załadunków towarów. Gwarantuje to centralne położenie teleskopu sterowanego specjalnym joystickiem. Do największych zalet ładowarek teleskopowych należą: wielofunkcyjnośćuniwersalnośćwysoka wydajność, zwrotność i komfort jazdy, czy chociażby duży wybór dodatkowego osprzętu. Posiadanie możliwości połączenia kilku maszyn w jedną stwarza niesamowite możliwości i daje wiele rozwiązań w wykonywaniu różnych zadań, w różnych sektorach gospodarki. W zależności od wybranego osprzętu nasza ładowarka teleskopowa może odśnieżać alejki, transportować palety, przerzucać piach czy układać drzewa w tartaku.

Ładowarka teleskopowa – osprzęt

Dzięki swej uniwersalności i dodatkowemu osprzętowi jedna ładowarka teleskopowa może zastąpić szereg innych wyspecjalizowanych maszyn i zająć ich miejsce w wielu przedsiębiorstwach. Oto większość przykładów dodatkowego osprzętu:

  • chwytak bębnowy
  • widły do palet
  • obracany chwytak do drewna
  • pług, łyżka lub wirnik do śniegu
  • kilka rodzajów chwytaków do siana czy bali słomy
  • zestaw łyżek do wyboru: kopiąca, otwierana, prosta, z chwytakiem, z mieszadłem
  • młot hydrauliczny bądź świder
  • kosiarka wirnikowa i bijakowa
  • zamiatarka

Wachlarz zastosowań takiej maszyny jest niesamowicie szeroki. Od zwykłego wózka widłowego, po specjalistyczne maszyny budowlane. Ładowarki teleskopowe to świetny wybór do rozwiązywania codziennych zadań na wielu polach. Sprawdzą się zarówno na małych, jak i dużych budowach, w rolnictwie czy chociażby w przedsiębiorstwach komunalnych.
Wszystkie ładowarki posiadają dokumentacje i certyfikaty zgodne z wymogami Unii Europejskiej.