Możliwości leczenia ortodontycznego – czy znasz je wszystkie?

Przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego warto poznać wszystkie możliwości prostowania zębów. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że wybrana przez Ciebie metoda jest najbardziej korzystna. Prostowanie zębów to poważne leczenie, które powinno przebiegać w najlepszy możliwy sposób. Jest to także inwestycja pod względem finansowym, warto zatem mieć pewność, że pieniądze będą zainwestowane jak najlepiej. Jakie są możliwości leczenia ortodontycznego?

Leczenie ortodontyczne – dlaczego?

Przede wszystkim warto poznać powody, dla których rozpoczynamy leczenie. Pierwszym z nich jest oczywiście nieestetyczny wygląd zębów, jednak nie jest to jedyny powód, dla którego należy rozpocząć leczenie ortodontyczne. Krzywe zęby, nachodzące na siebie w pewnym częściach prowadzą do powstawania próchnicy, uszczerbków oraz stanów zapalnych. W miejscach styku zachowanie odpowiedniego poziomu higieny jest praktycznie niemożliwe – właśnie dlatego jest to miejsce gromadzenia się bakterii i tym samym powstawania problemów z uzębieniem.

Leczenie ortodontyczne warto rozpocząć także wtedy, kiedy występują u nas problemy z przeżuwaniem, czy domykaniem ust. Może świadczyć to o poważnych wadach zgryzu, których wyleczenie jest koniecznością. Z biegiem lat wady zgryzu mogą nieść ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne.

Leczenie dostosowane do przypadku

W zależności od tego, czy chcemy leczyć poważne wady zgryzu, czy zależy nam na skorygowaniu wad estetycznych, powinniśmy także postawić na inną metodę leczenia. Dwie głównie metody leczenie ortodontycznego to aparat stały oraz nakładki ortodontyczne. Pierwsze z nich kierowane są właśnie do leczenia poważniejszych wad ułożenia zębów w jamie ustnej, czy nawet wad ułożenia szczęki oraz żuchwy względem siebie. Drugie z nich to leczenie znacznie mniej inwazyjne, kierowane do osób, które dotyczy problem zbyt stłoczonych zębów, diastemy, czy zbyt szerokich szpar między zębami.

Aparat stały – czy to rozwiązanie dla Ciebie?

Na aparat stały powinny zdecydować się osoby, których dotyczą poważne wady zgryzu. Należy jednak mieć świadomość, że ten rodzaj leczenia pociąga za sobą znaczne koszty oraz długi czas użytkowania. Aparat stały to poważna ingerencja w stan uzębienia. Podczas użytkowania należy z ogromną dbałością przestrzegać zasad higieny jamy ustnej oraz wykluczyć część produktów spożywczych z diety. Przed założeniem aparatu stałego należy także odpowiedzialnie wybrać specjalistę. Leczenie aparatem stałym może nieść ze sobą powikłania, dlatego musi być szczegółowo i w sposób ekspercki kontrolowane na każdym z etapów leczenia.

Nakładki ortodontyczne – najlepsza z możliwości?

Nakładki ortodontyczne to alternatywa aparatu stałego, która niestety nie będzie skuteczna w każdym przypadku. Jeśli jednak tylko kwalifikujesz się do leczenia, jest to znacznie korzystniejsze rozwiązanie niż aparat stały. Nakładki prostujące nie są tak obciążające dla zębów, w dodatku ich użytkowanie również będzie znacznie bardziej komfortowe. Zapoznaj się ze szczegółami oraz ofertą na: https://hellosmile.pl/