Piękny uśmiech

W dzisiejszym świecie zawodowym doświadczenie i kompetencje zawodowe, a także umiejętności społeczne i sympatia odgrywają decydującą rolę.

Nie można jednak zaprzeczyć, że oprócz umiejętności technicznych i ludzkich decydujące znaczenie ma wygląd wnioskodawcy.

We współczesnym świecie biznesu zadbany wygląd jest ostatecznie najważniejszy. To także piękne, a przede wszystkim zdrowe zęby. Zajmuje się tym profesjonalnie doświadczony ortodonta, taki jak Billan Turan, ortodonta gwiazd. Przyjeżdża do niego wielu celebrytów i VIP-ów, czy to z Londynu, Moskwy czy nawet Bliskiego Wschodu, by osobiście potraktować go szef w Monachium.

Lepsze możliwości kariery dzięki pięknym zębom

Na pierwszy rzut oka większość ludzi nie wierzy, że istnieje związek między ich możliwościami kariery a pięknymi zębami. Jest to jednak całkiem zrozumiałe.

Ludzie, którzy nie mają dobrych zębów, szybko wyglądają na zaniedbanych. Dobrze prosperująca firma nie może sobie pozwolić na takich pracowników jak figurant. Nauka już udowodniła związek. Podczas eksperymentu w Anglii stwierdzono, że ci, którzy mieli lśniące, białe zęby, byli oceniani przez otoczenie jako bardziej stabilni psychicznie, inteligentniejsi i bardziej kompetentni niż ci, których zęby nie wyglądały tak dobrze.

Jeśli chodzi o obsadzenie nowej pracy, która wymaga bezpośredniego kontaktu z klientem, złe zęby, wraz z kilkoma innymi czynnikami, są zdecydowanie kryterium powodującym wykluczenie.

Właściwa higiena jamy ustnej dla pięknych zębów

Ale jakie są cechy doskonałych zębów, które mogą znacząco przyspieszyć Twoją karierę? Współczesny ideał piękna społeczeństwa głosi, że zęby powinny być jasnobiałe, gładkie i proste.

Podstawą jest dokładna i regularna higiena jamy ustnej. Zrozumienie tego w życiu codziennym jest trudniejsze, niż wiele osób na początku przypuszcza. Jeśli np. Zęby są szczotkowane zaraz po zjedzeniu śniadania, popełnia się pierwszy duży błąd, bo na dłuższą metę może to uszkodzić szkliwo zębów.

Niewłaściwa pasta do zębów, zła technika szczotkowania lub zła szczoteczka do zębów mogą być również odpowiedzialne za to, że higiena jamy ustnej nie jest idealna, a zdrowie zębów jest osłabione. Dlatego dorośli powinni również dowiedzieć się, jak naprawdę prawidłowo myją zęby. Wskazane jest również, aby raz w roku profesjonalnie myć zęby u dentysty.

Wybielanie białych zębów

Luksusowa żywność, taka jak nikotyna, czerwone wino, kawa lub soki, również może z czasem spowodować utratę naturalnej bieli zębów. Na zębach pozostają szarawe lub żółtawe przebarwienia, których nie można usunąć konwencjonalnym szczotkowaniem zębów.

Rozwiązaniem jest wtedy profesjonalne wybielanie. W przeszłości wybielanie zębów uważano przez długi czas za szkodliwe, ale obecnie istnieją bardzo delikatne metody rozjaśniania zębów. Zastosowanie nadtlenku wodoru odbarwia ciemne pigmenty na zębach.

Jeśli jednak wybielanie nie jest wykonywane przez doświadczonego dentystę, ale we własnym zakresie, należy dobrać niskie stężenie nadtlenku wodoru, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do poważnych uszkodzeń dziąseł i zębów.

Sprawdź również: