Sauna na włosy w domu w kilku prostych krokach

Niejedna kobieta, która dba o swoje włosy, chciałaby, aby przyciągały one uwagę otoczenia zdrowym blaskiem i spływały gładką taflą na ramiona. Tylko nieliczne posiadają jednak na tyle grube i mocne włosy, by osiągnąć ten efekt bez dodatkowych wysiłków. Pozostałym wielbicielkom efektownej czupryny pozostają profesjonalne lub domowe zabiegi fryzjerskie. Jednym ze skuteczniejszych jest sauna na włosy. Na czym polega ten zabieg?

Czym jest sauna do włosów?

Saunę do włosów możemy rozumieć dwojako: jako zabieg kondycjonujący włosy lub jako profesjonalne urządzenie fryzjerskie do ich pielęgnacji. W obu przypadkach chodzi o to samo: o rozchylenie łusek włosowych i poprawienie wchłaniania substancji aktywnych zawartych w kosmetykach. Działanie ciepłej pary wodnej na łuski włosowe sprawia, że włosy są w stanie lepiej absorbować dobroczynne składniki zawarte w maskach, odżywkach i kuracjach. Rezultatem jest maksymalizacja efektów przeprowadzanych zabiegów pielęgnacyjnych i intensyfikacja działania kosmetyków.

Efekty sauny do włosów w salonie fryzjerskim

Urządzenie do sauny na włosy można spotkać w wielu dobrych salonach fryzjerskich. Przypomina ono stojącą suszarkę – zwykle ma postać hełmu z tworzywa sztucznego na statywie lub wysięgniku, do którego zamocowany jest zbiornik na wodę. Taka sauna na włosy umożliwia ustawienie odpowiedniego czasu zabiegu. Z profesjonalnej sauny do włosów w salonie fryzjerskim korzystają na ogół te klientki, którym zależy na głębokiej regeneracji, odżywieniu i nawilżeniu włosów. To doskonały zabieg kondycjonujący dla włosów suchych, zniszczonych zabiegami fryzjerskimi, wymagających zdecydowanych rozwiązań.

Domowa sauna na włosy – jak ją zrobić?

Najprostszym, w dodatku niskobudżetowym sposobem na saunę do włosów w warunkach domowych jest zastąpienie profesjonalnego urządzenia miską wypełnioną bardzo ciepłą, parującą wodą. Zabieg należy przeprowadzić w następujący sposób:

Krok 1: umyj włosy ulubionym szamponem

Krok 2: nałóż odżywkę lub maskę odpowiadającą potrzebom Twoich włosów

Krok 3: rozczesz włosy grzebieniem

Krok 4: zawiń włosy w turban z ręcznika lub nałóż foliowy czepek

Krok 5: trzymaj zawinięte w ręcznik lub czepek włosy nad parującą wodą

Krok 6: zmyj produkt z włosów letnią wodą

Aby zabieg przyniósł najlepsze efekty, powinien trwać ok. 20 minut. Stanie przez tak długi czas nad wygenerowaną przez gorącą wodę parą jest jednak dość męczące. Nic więc dziwnego, że osoby, które cenią sobie ten sposób poprawiania absorpcji kosmetyków, coraz częściej decydują się na zakup dedykowanego urządzenia fryzjerskiego.

Sauna na włosy – ile kosztuje urządzenie?

Sauna na włosy, czyli popularny nawilżacz fryzjerski, można kupić za kwotę ok. 400-500 zł w popularnych hurtowniach fryzjerskich. Cena będzie niższa, gdy sauna na włosy zostanie zamówiona z Chin, bez pośrednictwa polskiego hurtownika. Wówczas należy liczyć się z dłuższym czasem oczekiwania – sauna do włosów nie będzie dostępna od ręki i nie zostanie doręczona w 48H. Czas oczekiwania na zamówienie może wynieść ok. 2-3 miesiące. Jest to więc opcja dla osób cierpliwych, za to nastawionych na jak najniższą cenę urządzenia.

Jeśli zainteresował Cię temat sauny do włosów, sprawdź również, czym jest keratynowe prostowanie włosów i jakie daje efekty.