Skup kamienic – podstawowa dawka wiedzy

Skup kamienic – podstawowa dawka wiedzy

Sprzedaż starego obiektu, jakim jest kamienica zazwyczaj wiąże się z różnego rodzaju komplikacjami. Współczesny rynek lokuje swój kapitał przeważnie w zmodernizowane mieszkania w blokach piętrowych oraz szeregowce. Jednakże pośród ludzi poszukujących własnego kąta nadal można znaleźć wielbicieli przedwojennych budynków. W konsekwencji tego wielu właścicieli rozważa krok w postaci sprzedaży kamienicy.

Czy warto wykonać remont przed skupem kamienic?

Z powodu różnego rodzaju problemów związanych ze skupem kamienic dużo osób nie wie, w jaki sposób pomyślnie przeprowadzić etap sprzedaży. Problem ze sprzedażą budynku często wynika z powodu jego złej kondycji. Niektórzy poddają je renowacji, aby odpowiadały oczekiwaniom potencjalnych klientów. Takie działanie potrafi znacząco podwyższyć wartość kamienicy i przyspieszyć jej sprzedaż. Jak się jednak okazuje, remont kapitalny przed skupem kamienicy to złożony zabieg, który potrafi być sporym utrapieniem. Popękane tynki, ogrzewanie gazowe, okablowanie starego typu czy nawracająca wilgoć – to tylko część usterek, które należałoby odnowić. Takie zabiegi wiążą się oczywiście z kosztami na które nie każdy jest gotowy. Nic dziwnego, że część osób poddaje się i próbuje sprzedać budynek. Lecz o pomyślnym skupie kamienic nie przesądza tylko ich stan. Sam remont lub jego brak nie przesądza jeszcze o tym, że skup kamienic dojdzie do skutku.

Skup kamienic – kwestie prawne

Dodatkowo wyjątkowo stare kamienice bywają objęte nadzorem konserwatora zabytków. W takim wypadku, zanim zajmiemy się skupem kamienicy należy dodatkowo prosić o pozwolenie na zamierzoną sprzedaż czy modernizację.

W niektórych przypadkach lokale mieszkalne zajęte są przez najemców. Taka sytuacja jeszcze bardziej utrudnia skup kamienic. Jeżeli lokator jest związany umową, właściciel musi dopełnić formalności zanim zdecyduje się na sprzedaż budynku. Wymagane formalności bywają przytłaczające, a ich dopełnienie może zająć dłużej, niż przewidywaliśmy. Sprzedaż takiego lokum wymaga też podstawowej wiedzy z zakresu nieruchomości. Chcąc obracać tego rodzaju nieruchomością należy posiadać odpowiednią wiedzę w tej dziedzinie. Nie każdy ma jednak czas na szukanie informacji dotyczących skupu takich kamienic.

Eksperci zajmujący się skupem kamienic

Indywidualna próba podjęcia się skupu kamienic może być dużym obciążeniem dla wielu osób. Aby uniknąć rozczarowania przed wystawieniem ogłoszenia najlepiej skontaktować się z firmą, która pomoże w wyznaczeniu wartości rynkowej budynku.
Specjaliści od skupu kamienic są w stanie solidnie usprawnić proces realizacji. Profesjonalni fachowcy zajmujące się obrotem nieruchomościami, rewitalizacją oraz najmem będą w stanie zaprezentować wszystkie atuty kamienic- również te, które mogły umknąć naszej uwadze. Dostarczają też usługi polegające na zrozumieniu skomplikowanych czynności prawnych nieuniknionych przy obrocie nieruchomością oraz zawiłej biurokracji przy handlu nieruchomością, jaką jest kamienica. Jeżeli sama firma nie jest zainteresowana skupem kamienicy, może pomóc w przygotowaniu oferty sprzedaży dla pozostałych inwestorów na rynku. Polecamy powierzyć temat ekspertom jakimi są: https://kupietwojakamienice.pl/