Umywalka wpuszczana w blat – czy warto się na nią zdecydować?

Urządzając modną i funkcjonalną łazienkę należy przemyśleć dobór wyposażenia. Elementy armatury sanitarnej należy dopasowywać tak, aby komponowały się ze stylem aranżacyjnym i zapewniały wygodę użytkowania. Jednym z bardzo ważnych aspektów jest zakup odpowiedniej umywalki. Wśród najchętniej wybieranych pojawiają się modele wpuszczane w blat. Co warto wiedzieć na ich temat i dlaczego mogą okazać się korzystnym rozwiązaniem?

Czym charakteryzują się takie umywalki?

Cechą charakterystyczną zlewów łazienkowych wpuszczanych w powierzchnię blatu jest możliwość ukrycia misy i elementów montażowych. W takim przypadku nad stołem lub szafką widoczne są tylko ranty, a sama umywalka osadzona jest w przygotowanym wgłębieniu. Jakie zalety ma takie rozwiązanie? Przede wszystkim, pozwala zaoszczędzić miejsce. Wpuszczane w blat umywalki doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o małej powierzchni. Uważane są również za korzystne rozwiązanie w nieustawnych łazienkach. Tego typu akcesoria to też jeden z aktualnych trendów. Dzięki swojej uniwersalności i wielu odsłonom, podkreślą charakter aranżacji minimalistycznych, nowoczesnych i klasycznych. Poszczególne modele mogą sprawdzić się też w przestrzeniach boho, glamour i skandynawskich. Co jeszcze warto o nich wiedzieć?

Dlaczego mogą być praktycznym rozwiązaniem?

Zlewy z tej kategorii uznaje się za wyjątkowo wygodne i funkcjonalne. Warto wiedzieć, że umywalka wpuszczana w blat to doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących sobie estetykę i łatwość utrzymania czystości. Dzięki temu, że elementy montażowe ukryte są pod powierzchnią stołu, strefa ze zlewem prezentuje się wyjątkowo schludnie. Misy z tej kategorii najczęściej otoczone są funkcjonalnymi rantami, dzięki którym powierzchnia blatu nie ulega zachlapaniu. Jakie jeszcze cechy świadczą o ich funkcjonalności? Ukrycie znacznej części misy w szafce lub pod stolikiem zmniejsza ryzyko uszkodzeń mechanicznych. O wiele mniejsza część akcesorium narażona jest na uderzenia i obtłuczenia. To wyjątkowo praktyczne rozwiązanie w mieszkaniach, w których przebywają małe dzieci i zwierzęta.

Wśród umywalek z tej kategorii odnaleźć można modne modele ceramiczne o różnych kształtach. Oprócz standardowych, owalnych egzemplarzy pojawiają się tu zlewy prostokątne, kwadratowe i okrągłe. Zainteresowane osoby odnajdą również umywalkę wpuszczaną w blat w nietypowych kolorach. Rosnącą popularnością cieszą się elementy w barwie grafitowej i czarnej. Armatura dopasowana do stylu i zapotrzebowania z pewnością okaże się korzystnym wyborem.