Filmy sensacyjne na wakacyjny wieczór – sprawdź nasze propozycje

Szukasz trzymającego w napięciu filmu na wolny wakacyjny wieczór? Sprawdź te 2 filmy sensacyjne, które możesz obejrzeć wraz z koleżankami, chłopakiem lub w pojedynkę. Każdy z nich opowiada inną historię, mają jednak wspólne elementy, takie jak doskonała obsada i wciągający scenariusz. Który z nich najlepiej pasuje do Twojego dzisiejszego humoru?

Filmy sensacyjne, czyli doskonała rozrywka na weekend bez planów

Chcesz, aby fabuła oglądanego filmu wciągnęła Cię od pierwszych chwil i zapewniła Ci porządną dawkę rozrywki na wolny wieczór? Oto 2 filmy sensacyjne, które musisz znać.

Propozycja nr 1: Na linii ognia (In the line of fire), rok produkcji: 1993

Lubisz klasykę kina amerykańskiego i aktorów o ustalonej reputacji w Hollywood? Postaw na film „Na linii ognia” z Clintem Eastwoodem i Johnem Malkovichem w rolach głównych. Film opowiada o doświadczonym agencie służb specjalnych, który ochraniał prezydentów Stanów Zjednoczonych (w tej roli Eastwood). 30 lat wcześniej nie udało mu się zapobiec zamachowi na prezydenta J.F. Kennedy’ego, co cały czas powoduje u niego poczucie winy. Gdy zaczyna się z nim kontaktować nieznany człowiek, twierdząc, że planuje zamach na urzędującego prezydenta, agent robi wszystko, aby do tego nie dopuścić, próbując jednocześnie uniknąć błędów, które popełnił 30 lat wcześniej.

Na uwagę zasługują wspaniałe kreacje aktorów, zarówno Clinta Eastwooda, który w roli agenta służb specjalnych wypada niezwykle wiarygodnie, jak i Johna Malkovicha, który gra w filmie zamachowca i zarazem byłego agenta CIA.

Propozycja nr 2: Raport Pelikana (the Pelican Brief), rok produkcji: 1993

Fanki filmów z Julią Roberts koniecznie powinny obejrzeć Raport Pelikana, będący znakomitym połączeniem sensacji z thrillerem. Film opowiada o Darby Shaw, młodej, błyskotliwej studentce prawa, która spotyka się z wykładowcą. Gdy w niewyjaśnionych okolicznościach zamordowanych zostaje dwóch sędziów sądu najwyższego, przeprowadza ona własne śledztwo, którego efektem jest teoria wyjaśniająca, kto mógł skorzystać na ich eliminacji.

Choć teoria Darby z pozoru wydaje się wręcz niewiarygodna, dzięki znajomościom jej partnera z raportem dziewczyny zapoznają się wpływowi ludzie ze świata polityki. Gdy partner Darby nagle ginie w zamachu, zaczyna ona rozumieć, że sama jest w ogromnym niebezpieczeństwie, a potężni i zdeterminowani ludzie nie cofną się przed niczym, by ją dopaść. Rozpoczyna ucieczkę, starając się jednocześnie dowieść, że jej teoria o morderstwie sędziów jest prawdziwa.

Mocnym punktem filmu jest znakomita fabuła (film powstał na podstawie powieści Johna Grishama). Prócz Julii Roberts w filmie gra również Denzel Washington, który wciela się w rolę pomagającego jej dziennikarza.

Oba zaprezentowane filmy sensacyjne stanowią już klasykę kina amerykańskiego, wielokrotnie były prezentowane w telewizji, a mimo to widzowie z niecierpliwością czekają na seans, gdy któryś z nich po raz kolejny pojawia się w zapowiedziach.

Jeśli lubisz, aby czas spędzony na oglądaniu filmu był możliwie jak najbardziej produktywny, możesz połączyć jego oglądanie z domową pielęgnacją. Sprawdź nasz artykuł, który wyjaśnia, czym jest sauna na włosy i jak może pomóc Twojej fryzurze odzyskać blask i znakomitą kondycję.